ISCP residentuuri rahvusvahelise žürii liikmed
Alaina Claire Feldman Margot Samel Maaike Gouwenberg Kari Conte
Alaina Claire Feldman on kuraator. Alates 2011. aastast on ta olnud kuratoriaalse platvormi Independent Curators International (ICI) näitusteosakonna juhataja. Alaina on teinud aastate jooksul koostööd Simone de Beauvoir’i audiovisuaalse keskusega, tõlkides ja aidates levitada arhiivis olevaid videoteoseid, mis ühtlasi on viinud näitusteni sellistes institutsioonides nagu The Kitchen, New York, NY; ja SPACE, London. Alaina on Horvaatias toimuva filmifestivali ‘Lovely Days Film Festival’ 2017. aasta kuraator ning nomaadilise näituseprojekti ‘The Ocean After Nature’ (koos kunstnikega CAMP, Allan Sekula, Drexciya, Peter Fend, Renée Green, Carissa Rodriguez, An-My Lê) kuraator. 2015. aastal kureeris ta koos Martha Wilsoniga neljapäevalise tegevuskunsti-, filmi- ja seda saatva diskursiivse programmi ‘Performing Franklin Furnace’ näitusepinnal Participant Inc, New York, NY. 2014. aastal viis ta koos Stephen Vitielloga läbi helikunsti projekti ‘New York’s Hidden Noise’ filmiarhiivis Anthology Film Arhives, New York, NY. Koostöös kunstnikega Martha Wilson, Allan Allan Ruppersberg, ja Apichatpong Weerasethakul on Alaina algatanud raamatusarja ICI Sourcebook Series. Ta on organiseerinud mitmeid näituseid, publikuprogramme, ja paneele muuseumitele üle terve maailma. Alaina tekste on avaldatud kunstiajakirjades Afterall ja Flash Art ning sellistes näitusekataloogides nagu ‘BLESS N°41 Retroperspektives Home’ (Kunsthaus Graz), ‘Self-Timer Stories’ (Museum der Moderne Salzburg ja Austria Kultuurifoorum New Yorgis) ‘Apichatpong Weerasethakul: The Serenity of Madness’ (ICI), ‘The Ocean After Nature’ (ICI), ning ‘Don’t Turn Your Back on Me’ (Verlag für moderne Kunst).
Margot Samel on New Yorgis baseeruv kuraator, kes on hiljuti nimetatud GRIMM galerii direktori ametisse. Varasemalt on Margot töötanud galerii Seventeen New Yorgi direktorina, samuti Kate Werble galeriis New Yorgis ning enne seda Šotimaal Glasgows asuvates The Modern Institute galeriis ja Kendall Koppe (nüüdseks Koppe Astner) galeriis. Margoti kureeritud näitused on toimunud sellistel näitusepindadel nagu näiteks The Green Gallery, Milwaukee, WI; Kate Werble galerii, New York, NY; ja Poor Farm, Manawa, WI. Viimaste näituste hulka kuuluvad ‘Matthew Higgs, John Riepenhoff, Ric Warren’, Studio Warehouse, Glasgow, Šotimaa; ja ‘Analogue Other’ (koos kunstnikega Torsten Lauschmann, Charlotte Prodger, Corin Sworn ja Sue Tompkins), Poor Farm, Manawa, WI.
Maaike Gouwenberg on kuraator, kes töötab peamiselt performatiivsete praktikatega. Viimaste aastate jooksul on ta teinud mitu suuremahulist projekti koostöös Rotterdamis asuva kaasaegse kunsti keskusega Witte de With, sealhulgas Alexandre Singh ‘The Humans’ ja Michael Portnoy ‘Relational Stalinism – The Musical.’ Hetkel valmistab Maaike koos peamiselt tegevuskunstivaldkonnas töötava kunstniku Rana Hamadehiga ette projekti ‘The Ten Murders of Josephine’. Hiljuti on Maaike produtsendina liitunud ka tegevuskunstifestivali Performa korraldustoimkonnaga, et aidata kaasa 2017. aastal New Yorgis toimuva biennaali läbiviimisele. Pärast Utrechtis asuva multidistsiplinaarse näitusepinna Expodium asutamist, osales Maaike aastatel 2006-2007 de Appeli kuraatoritele suunatud õppeprogrammis ning töötas sellele järgnevalt programmi ajal alguse saanud platvormi If I Can’t Dance, I Don’t Want To Be Part Of Your Revolution kuraatorina. 2010. aastal asutas ta koos kunstnik Karen Cytteriga platvormi A.P.E., mille eesmärgiks on töötada tegevuskunstiteoste, näituste, ja trükimaterjalidega, millega traditsioonilistes institutsionaalsetes formaatides tingimata töötada ei saaks. Alates 2014. aastast on Maaike ka New Orleansis, LA, asuva multidistsiplinaarse residentuuriprogrammi Deltaworkers eestvedaja. Ta kuulub Rotterdami lühifilmide festivali International Film Festival Rotterdam (IRRF) žüriisse ning on de Appeli kunstikeskuse, project space 1646, ja teatrirühmituse Touki Delphine juhatuse liige.
Kari Conte on New Yorgis elav kunstiteadlane ja kuraator. Ta on alates 2010. aastast töötanud ISCP residentuuriprogrammi ja näituste juhatajana. Kari viib läbi ISCP residentuuri-, näituste- ja publikuprogramme, tehes igal aastal koostööd enam kui 100 kunstnikuga. Varasemalt on ta töötanud Whitechapel galeriis Londonis. Karil on magistrikraad Londoni Kuninglikust Kunstikolledžist kaasaegse kunsti kureerimise erialal. Ta on kureerinud enam kui 30 rahvusvahelist näitust, kohaspetsiifilist kunstiprojekti ja tegevuskunsti teost. Ta on teinud koostööd Aichi triennaali ja Performa biennaliga. Kari on andnud loenguid sellistes institutsioonides nagu Art in General, Bardi kolledž, Creative Time, Goethe Instituut, Independent Curators International (ICI), Ludwigi muuseum, SUNY Purchase’i kolledž, ja Sharajah kunstifond. Ta on 2015. aastal kirjastuse Sternberg Pressi poolt välja antud monograafia ‘Mierle Laderman Ukeles: Seven Work Ballets’ autor ja toimetaja.