Kohtumine: Marianne Jõgi
Eesti Vabaõhumuuseumis on avatud kunstnik Marianne Jõgi paariaastase uurimistöö tulemusel teostunud kaks arhitektuurset installatsiooni nimega “Metatalu elemendid”. Tegu on Eesti kontekstis haruldaselt ambitsioonikate maakunsti teostega, millel on inimestele teraapiline ja stressi maandav toime.
Neljapäeval, 17. augustil algusega kell 17 toimub Vabaõhumuuseumis Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse “Ateljeevisiitide” sarja raames kohtumine Marianne Jõgiga, kes räägib teoste saamisloost ja taustast. Osalemine muuseumipiletiga (9 eurot). Soovijatele transport Vabaduse väljakult kell 16.30. Transport muuseumisse ja tagasi 5 eurot. Info ja registreerimine kadi-ell@ecadc.ee
“Metatalu elemendid” on avatud septembrikuuni, Eesti Vabaõhumuuseumi 2017. aasta näitusehooaja lõpuni.
“Hele teekond. Interauraalne kontuur” asub muuseumi vanas veskis ning mikrofoni hingates kajab vastu kogeja enda hingamine koos erinevate loodusilmingute nagu tuulepuhangute, sookurgede laulu ja veevulina häältega. “Interauraalne kontuur I” asub muuli ääres. Teoseni pääseb paadiga või ka jala läbi madala merevee. Seal on koht omaette mõtisklemiseks. Septembri lõpuni saab installatsiooni ruumis viibides jälgida Lüüra tähtkuju kõige heledama tähe Veega näilist liikumist tähistaevas.
Marianne Jõgi sündis 1983. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna magistriõppe ning õpib hetkel Tallinna Tehnikaülikooli doktoriõppes, kus uurib arhitektuurset akustikat ja uudseid keskkonnatehnoloogiaid.