EKKAK koolitused kunstiettevõtetele
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) korraldab 2024. aastal kunstiettevõtetele suunatud koolitusprogrammi. Registreerimine üksikkoolitustele on on avatud. Koolituste eesmärk on toetada kunstivaldkonna asutusi jätkusuutlike strateegiate ja ärimudelite koostamisel.
Programm on kokku pandud EKKAKi, mõttekoja Creativity Labi, konsultatsiooniagentuuri Milttoni ja Kunstiasutuste Liidu koostöös, milles käsitletakse teemasid nagu strateegiline planeerimine, muutuste elluviimine, turundus- ja kommunikatsioonivõimekuse parandandamine, müük, finantsjuhtimine ja kestlikkus.
Koolitused kestavad 3 tundi ja toimuvad Kai kunstikeskuses, Peetri 12, Tallinn. Ühe koolituse Hind osalejale on 50 EUR. Kunstiasutuste Liidu liikmetele kehtib soodustus -10%.
Kava
6. mai kell 10:00-13:00, esmaspäev
Lektor: Jorma Sarv / Creativity Lab
Teema 1: Strateegiline kavandamine
Osalejad saavad ülevaate, millest koosneb praktiliselt igapäevatöös kasutatav strateegia töölaud, kuidas mõtestada missiooni, visiooni ja väärtustega seonduvat ning mil viisil seda teadmist kasutada. Koolitus käsitleb strateegilise kavandamise võtmeküsimusi. Mida tuleks silmas pidada eesmärgistamise juures? Kuidas tagada valikute aluseks olevate hinnangute ja info adekvaatsus? Millisel viisil korraldada strateegilist kavandamist lühikeses, keskpikas ja pikas ajalises vaates? Mida pidada silmas strateegia sidumisel tööplaanide ja eelarvega? Millised on erinevad võimalused strateegilise kavandamise protsessi korraldamisel?
6. mai kell 14:00-17:00, esmaspäev
Lektor: Marju Sokman / Creativity Lab
Teema 2: Turundus ja kommunikatsioon
Koolitus võtab fookusesse väiksemate organisatsioonide peamised turundus- ja kommunikatsiooni ülesanded. Millest valdkonna eesmärkide sõnastamisel lähtuda? Kuidas ehitada üles turundus- ja kommunikatsiooniplaan? Millest lähtuda kanalite ja meetodite valikul? Millised on peamised tööriistad ning nende plussid ja miinused? Kuidas mõõta tegevuste efektiivsust?
3. juuni kell 10:00-13:00, esmaspäev
Lektor: Diana Paakspuu / Miltton
Teema 3: Eelarvestamine ja finantsjuhtimine
Praktilise suunitlusega koolitusel õpitakse, kuidas valminud strateegiaga kaasas käivad kulud ja tulud igapäevaelus joone peal hoida. Töötoa käigus täieneb arusaam finantsjuhtimise alusloogikatest, ülesannete kaudu harjutatakse prognoosimist ning valmib eelarvetabel, mida juhtimises edasi kasutada.
3. juuni kell 14:00-17:00, esmaspäev
Lektor: Jaano Inno / Miltton
Teema 4: Müügistrateegia
Koolituse algpunktiks on tõdemus, et kuitahes suurepärane strateegia ei hakka tööle enne, kui teadmine väärtuspakkumisest pole jõudnud õige sihtrühmani. Töötoas võetakse luubi alla võimalused sihtrühmade fookustamiseks ning müügikanalite ja –vormide valik kunstivaldkonna konteksti arvestades. Valmib müügistrateegiline ja –taktikaline plaan.
13. august kell 10:00–13:00, teisipäev
Lektor: Jolanda Lipu / Miltton
Teema 5: Kestlikkus kunstiasutuses
Koolitus lähtub arusaamast, et kestlik eluviis ja vastutustundlik majandamine on saanud tänase ning homse maailma sambaks. Mida see aga tähendab kunstivaldkonna kontekstis? Kuidas orienteeruda keerulisena näivates terminites (ESG, NET-zero jne)? Kuidas oma tegevuse mõju hinnata? Mis üldse loeb? Töötoa tulemusel valmib esmane kaardistus oma ettevõtmise kestlikkusest ning plaan, kuidas asjakohast selgelt ja rohepesumaiguta kommunikeerida.
Miltton on Uue Põhjala juhtiv nõustamisagentuur vastutustundliku ettevõtluse arendamises, muutuste juhtimises, kuvandiloomes ja strateegilises kommunikatsioonis. Miltton koondab tippeksperte ärist, kultuurist, riigijuhtimisest, majandusest, psühholoogiast ja teistest valdkondadest, aidates organisatsioonidel turbulentses maailmas edukalt kohaneda.
Mõttekoda Creativity Lab on viimase kümne aasta jooksul olnud strateegiapartner paljudele kultuuri- ja spordivaldkonna, loomemajanduse ning kohalike omavalitsuse tasandi organisatsioonidele ja algatustele. Mõttekoja ekspertide jaoks on tähtsal kohal küsimused, kuidas muuta strateegiate ja juhtimise töölaud igapäevases tegevuses võimalikult hästi kasutatavaks ning teha pidevalt muutuvas keskkonnas läbimõeldud valikuid või otsuseid.
Koolitusprogramm on üheks osaks pooleaastasest kunstiettevõtetele suunatud EKKAKi arendusprogrammist, mida kaasrahastab Euroopa Liit. Programm on osa Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektist “Arendusteenuste pakkumine kunstivaldkonna ettevõtetele”.
Lisainfo
Kadri Laas-Lepasepp