Galeristide meistrikursus 2018
Kursuse toimumisaeg: 1 – 11. oktoober 2018
Kandideerimise tähtaeg: 24. september 2018
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) eestvedamisel toimub tänavu sügisel Tallinnas neljandat korda galeristide meistrikursus, mis pakub professionaalset galeriinduse alast koolitust nii praktiseerivatele kui ka alustavatele galeristidele. Kursuse eesmärgiks on anda õpilastele teadmisi kunstimaailma infrastruktuuri dünaamikast.
1.-11. oktoobrini toimuv galeristide meistrikursus annab osalejatele mitmekülgsed teadmised rahvusvahelisest kunstimaailmast ja selle dünaamikast oma valdkonna tipp-spetsialistidelt. Rahvusvaheliste ekspertide, John Riepenhoffi (The Green Gallery, Milwaukee), Hanna Laura Kaljo (vabakutseline kuraator, London), ja Mathieu Boryseviczi (BANK/MABSOCIETY, Shanghai) juhendamisel saavad kursusel osalejad teadmisi erinevate galeriimudelite kohta, õpivad kuidas viia läbi kuraatoriprojekte alustavate ja juba tunnustatud kunstnikega ning saavad põhjaliku ülevaate kaasaegsest Hiina kunstiväljast.
6-päevane intensiivkursus on avatud nii magistritaseme üliõpilastele, kellel on huvi kaasaegse kunsti vastu või kes on varasemalt kaasaegse kunsti väljal töötanud, kui ka praktiseerivatele galeristidele, kunstivahendajatele, kultuurikorraldajatele ja kunstnikele. Galeristide meistrikursuse töökeeleks on inglise keel. Kolmele kursuse läbinule avaneb võimalus osaleda arenduskeskuse galeriipraktikal välisgaleriides ja -institutsioonides 2019. aastal.
John Riepenhoff Hanna Laura Kaljo Mathieu Borysevicz
John Riepenhoff
Galerii loomine The Green Gallery näitel
1. oktoober 14:00-18:00 ruum A302
2. oktoober 14:00-18:00 ruum A302
The Green Gallery on 2003 aastal Milwaukees, Wisconsini osariigis Ameerika Ühendriikides asutatud kaasaegse kunsti galerii, mis on peamiselt keskendunud kontseptuaalse kunsti esindamisele. Seminar toimub juhtumianalüüsi vormis, kuidas luua jätkusuutliku galerii mudel ja mõista kunstimaailma norme kui kultuurilise väljenduse ja kriitika potentsiaalseid vahendeid.
Hanna Laura Kaljo
Sissejuhatus kaasaegsesse kureerimispraktikasse
8. oktoober 15:00-19:00 ruum A501
9. oktoober 15:00-19:00 ruum A501
Seminar võtab vaatluse alla mõisted koostööst, intiimsusest, hoolimisest ja jätkusuutlikkusest seoses kaasaegse kuraatoripraktikaga, ning arutleb väiksemahuliste kunstiorganisatsioonide väärtuse üle just kunstnike ideede esmaste etappide toetamisel. Vaatleme, kuidas toimub uurimuspõhine kuraatoritöö ja mõtiskleme, millised võiksid olla töö praktiseerimise vahendid ja vastutus tänapäevases globaalse kunstimajanduse kontekstis.
Mathieu Borysevicz
Hiina, glokaliseerumine ja väljakutse olla ebatavaline
10. oktoober 14:00-18:00 ruum A501
11. oktoober 12:00-16:00 ruum A302
Seminar käsitleb olulisi muutusi Hiina kaasaegse kunsti tööstuses viimase kahe aastakümne jooksul, pöörates erilise tähelepanu just viimasele viiele aastale, mil on tekkinud selge ettekujutus rahvusvahelisest turust. Samuti uuritakse kursusel kunstitööstuses toimunud globaalseid muutusi Boryseviczi juhitud BANK galerii näitel, mis arenes kuraatoristuudiost traditsioonilise galeriimudelini. Grupidiskussiooni ja töötoa käigus arutletakse, kuidas saaks 21. sajandi majandusmudelit kasutada kunsti rolli laiendamiseks kaasaegse kultuuri ja tarbimisharjumuste kujundamisel.
Lisainformatsioon
Asukoht: Eesti Kunstiakadeemia, Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut (Kotzebue 1, Tallinn)
Maksumus: Täisprogramm €200 / Üks kursus €75
Osalejad vastutavad iseseisvalt oma majutus- ja elamiskulude ning edasi-tagasi transpordi eest Tallinnasse ja tagasi.
Taotlusvorm galeristide meistrikursusele registreerimiseks on allalaetav siin. Registreerimine on avatud kuni 24. septembrini 2018.
Õppejõud
John Riepenhoff on kunstnik, kuraator ja Milwaukee’s USA-s asuva kaasaegse kunstigalerii The Green Gallery kaasomanik. John Riepenhoff on sündinud 1982. aastal Milwaukee’s ja on lõpetanud Wisconsin Milwaukee ülikooli juures asuva Peck School of the Arts bakalaureuseõppe vabade kunstide erialal. Riepenhoff on Milwaukee International ja Dark Fairs kaaskorraldaja, tema hiljutised näitused ja kureeritud projektid on toimunud nii New Yorgis, Londonis ja üle kogu USA. Samuti jätkab ta programmi John Riepenhoff Experience läbiviimist erinevates maailma kohtades, millest viimatised toimusid Night galeriis Los Angeleses ja Misako ja Rosenis, Tokyos.
Hanna Laura Kaljo on Londonis elav eesti kuraator. Ta on lõpetanud Goldsmith College magistriõpingud kureerimise erialal. Kaljo interdistsiplinaarne lähenemine metodoloogiale uurib, kuidas ristuvad meel, keha ja keskkond. Teda huvitab, kuidas erinevad kunsti tavad mõistavad ülemaailmset ökoloogilist kriisi ja milliseid alternatiivseid narratiive nad isikliku ja ökoloogilise heaolu arendamiseks kujutlevad. Aastatel 2014-18 töötas ta kuraatori stuudio Jupiter Woods kaasdirektorina Londonis, kus ta korraldas arvukalt näitusi, diskursiivseid üritusi, residentuure, ning väliprojekte. Hetkel teeb ta koostööd Rootsi Lapimaal asuva kunsti- ja kultuurikeskusega Northern Sustainable Futures. Varasemad seminarid: Techniques to make you doubt, Fluent, 2016; Curatorial Herstories, Goldsmith College, 2016; Care, Critique, Self-Organisation, Helsingi Kunstiülikool, 2016.
Mathieu Borysevicz on kunstnik, autor, kuraator ja Shanghais asuva BANK/MABSOCIETY asutaja. Borysevicz on endine ART FORUM Shanghai rahvusvaheline toimetaja, kelle kirjutised on ilmunud paljudes väljaannetes. Ta on kahe auhinnatud raamatu autor – Learning from Hangzhou and The Book about Xu Bing’s Book from the Ground. Enne BANK’i asutamist 2013. aastal töötas Borysevicz Shanghai Kunstigalerii direktorina, kuhu ta näitas esmakordselt Hiinas mitmeid rahvusvahelisi superstaare, teiste hulgas Paul McCarthy, Mika Rottenberg, ja Ryan Trecartin.
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) on mittetulunduslik organisatsioon, mille peamiseks eesmärgiks on Eesti kaasaegse kunsti rahvusvahelise nähtavuse suurendamine ning Eesti kaasaegse kunsti välja toetamine ja arendamine. Oma partnerinstitutsioone ühendava organisatsioonina on EKKAK eesmärgiks rahvusvaheliste partnerlussuhete loomine kaasaegse kunsti väljal. EKKAK tegevust toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja keskuse töötajad asuvad nii New Yorgis kui ka Tallinnas.
Toetajad
Galeristide meistrikursus viiakse läbi Eesti Kunstiakadeemia, Euroopa Regionaalarengu Fondi, Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi toetusel.
Kontakt:
Kadri Laas
Projektijuht
kadri@ecadc.ee